15N
Javier Alberola Rojas

Remontada Alaves i udany debiut Abelardo

Relacje Cezary Kawecki @05.12.2017 | Przeczytano 69 razy

W ostatnim spotkaniu 14. kolejki LaLiga Santander, Deportivo Alaves w pojedynku z Gironą odrobiło stratę trzech bramek i zwyciężyło 3:2.

Po zwolnieniu Gianniego De Biasiego i zakontraktowaniu byłego menedżera Sportingu Gijon, Abelardo, Deportivo Alaves dostało zastrzyk nowej, niezbędnej energii. Drużyna z Kraju Basków pokazała wielki charakter i zwyciężyła na obiekcie, na którym przecież przed kilkoma tygodniami poległ chociażby Real Madryt.

Do pewnego momentu spotkanie toczyło się pod dyktando gospodarzy, którzy w przeciągu trzech minut wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Najpierw w 59. minucie ósmą bramkę w tym sezonie po podaniu od Marka Muniesy strzelił Christian Stuani, natomiast 180 sekund później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, do siatki piłkę głową skierował Juanpe.

Później na boisku istniał tylko jeden zespół, a właściwie to jeden zawodnik - Ibai Gomez. Były zawodnik Athletiku Bilbao popisał się klasycznym hat-trickiem (72', 87' z karnego i 90+3'), zapewniając Deportivo Alaves niezwykle cenne i wywalczone po ciężkich bojach zwycięstwo.

Girona po tej porażce osunęła się na 14 miejsce w tabeli, natomiast Deportivo w dalszym ciągu pozostaje w strefie spadkowej, choć dzięki kompletowi punktów wyprzedziło Malagę.

Tagi: Christian Stuani, Deportivo Alaves, Girona, Ibai Gomez, Juanpe, LaLiga, Relacja