17N
Alberto Undiano Mallenco

Show Suareza na Estadio Butarque

Relacje Cezary Kawecki @18.11.2017 | Przeczytano 435 razy

Luis Suarez w końcu się przełamał. Jego dwa gole zapewniły FC Barcelonie wyjazdowe zwycięstwo nad Leganes 2:0.

Pierwsza połowa należała do FC Barcelony, która tradycyjnie osiągnęła sporą przewagę pod względem posiadania piłki, ale dość niespodziewanie to gospodarze stworzyli sobie więcej klarownych sytuacji bramkowych. Najgroźniejsi po stronie Leganes byli Nordin Amrabat i Alexander Szymanowski, ale każda z ich prób nie znalazła celu.

Skuteczniejsza przed przerwą była jednak Barca, która w 28. minucie wyszła na prowadzenie. Po ostrej wrzutce Paco Alcacera błąd popełnił bramkarz Leganes, Ivan Cuellar, który po chwili został wykorzystany przez Luisa Suareza - Urugwajczyk wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości.

0:1 L. Suarez 28' Barcelona

Po przerwie gospodarze również zaskakująco dobrze radzili sobie w ofensywie, ale ponownie to Katalończycy wykazali się lepszą skutecznością pod bramką rywala. Akcja bliźniaczo podobna do pierwszej - ponownie przed okazją stanął Paco Alcacer, ale jego uderzenie zostało wybronione przez Cuellara. Po chwili jednak do futbolówki dopadł Luis Suarez, popisując się bardzo ładnym uderzeniem nożycami.

0:2 L. Suarez 60' Barcelona

Kiedy wydawało się, że Katalończycy zakończą to spotkanie dwubramkowym zwycięstwem, w 90. minucie po raz kolejny dał o sobie znać Paulinho. Brazylijczyk, który pojawił się na murawie po godzinie gry wykorzystał niekontrolowane podanie od Leo Messiego i ustalił rezultat tego starcia na 0:3.

0:3 Paulinho 90' Barcelona

Mocno myląca statystyka strzałów (Leganes oddało ich niemal dwa razy więcej), nijak ma się do końcowego rezultatu. Barca wyraźnie zagrała w tym spotkaniu ,,na pół gwizdka", ale na tle drużyny spod Madrytu zupełnie to wystarczyło, aby dopisać do swojego konta kolejne trzy punkty i powiększyć przewagę nad bezpośrednimi rywalami.

Po tym zwycięstwie podopieczni Ernesto Valverde mają 34. oczka na koncie i pewnie przewodzą w ligowej stawce. Leganes z kolei pozostaje na 9. pozycji z dorobkiem 17. punktów.

Tagi: fc barcelona, LaLiga, Leganes, luis suarez, paulinho, Relacja