Cüneyt Çakır

Real dostaje lekcję, koncert Kogutów na Wembley

Relacje Mikołaj Zimoch @01.11.2017 | Przeczytano 635 razy

Źródło: Free Super Tips.com

Ekipa Zidane'a pojechała do Londynu po dobry wynik, a wróciła z workiem bramek na plecach.

Osiem punktów straty do Barcelony, ewidentny spadek formy kilku kluczowych piłkarzy oraz zarzucany brak zaangażowania całej jedenastki. Ostatnie tygodnie nie należą do najlepszych w wykonaniu Królewskich, odkąd stery na Estadio Santiago Bernabeu objął sam Zinedine Zidane. Francuz twierdzi jednak, że to mały kryzys, który w znacznej mierzy wynika z trapiących jego kadrę kontuzji, z czego jak najszybciej uda się wyjść bez szwanku.

Już pierwsze minuty gry w Londynie wskazywały, że komplet punktów w tym starciu może być dla Los Blancos czymś nieosiągalnym, z zakresu mission impossible. Goście kreowali mało akcji w ofensywie, a linia obrony bez Varane'a wyglądała bardzo słabo. Kilkukrotnie poruszali się oni, jak dzieci we mgle, a każdy indywidualny błąd napędzał trybuny Wembley, za czym podążali niczym w ekstazie zawodnicy Mauricio Pochettino.

Koguty mogły dosyć swobodnie rozgrywać futbolówkę w środku pola, a wraz z upływającym czasem tworzyli coraz więcej niezłych sytuacji bramkowych. Prowadzenie udało im się objąć w 27. minucie, kiedy świetną asystę Trippiera wykończył z bliska Alli. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ znaczącej korekcie. Królewscy marnowali pojedyncze okazje, a gospodarze ruszali z cudownymi kontrami.

Jedną z nich w 56. minucie na drugiego gola zamienił ponownie Dele Alli, wykorzystując złe ustawienie Ramosa i tragiczną postawę Casemiro. Dziesięć minut później po kontrze i trafieniu Eriksena było już 0-3, a kibice Realu zaczęli pewnie ciskać rzeczami pod ręką w ściany swoich domów. Oberwało się pewnie samemu trenerowi, który gadał od rzeczy i deprecjonował objawy kryzysu.

Ostatni kwadrans należał do gości, którzy skorzystali z oddania im inicjatywy przez gospodarzy. Królewscy byli jednak w stanie zdobyć tylko gola honorowego, którego wcisnął w 80. minucie oczywiście Ronaldo, pomimo że Portugalczyk w całym meczu prezentował się bardzo blado. Zidane ma nad czym myśleć. Mówią, że o puchary walczy się w kwietniu. Na ten moment to jednak wydaje się, że Real zostanie wtedy tylko w Turnieju Tymbarku.

Tagi: liga mistrzów, Real Madryt, Relacje, tottenham, Wembley