William Collu

Osłabiona Barcelona rozbija Olympiakos

Relacje Cezary Kawecki @18.10.2017 | Przeczytano 340 razy

Źródło: twitter.com

Podopieczni Ernesto Valverde nie mieli większych problemów z Olympiakosem Pireus i pokonali Greków na Camp Nou 3:1.

Nie pierwszy raz w tym sezonie Katalończykom w strzelaniu goli pomogli.. rywale. W 18. minucie z prawego skrzydła mocną centrę w pole karne posłał Gerard Deulofeu, a Dimitrios Nikolaou na tyle niefortunnie interweniował, że piłka po odbiciu się od jego nogi wpadła do swojej bramki.

1:0 Nikolaou [sam.] 18' Barcelona

Na trzy minuty przed przerwą bezsensowne zachowanie zaprezentował Gerard Pique. Środkowy obrońca Barcy pobiegł w szesnastkę rywala, aby podwoić szansę na podwyższenie wyniku, ale tuż przed linią bramkową wpakował futbolówkę do siatki ręką, za co sędzia słusznie pokazał mu drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Kwadrans po przerwie Barca kontynuowała strzelanie. Najpierw kapitalnym, mierzonym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się nie kto inny, jak Leo Messi, zaś po 180 sekundach Argentyńczyk asystował przy trafieniu Lucas Digne'a, który znalazł drogę do bramki płaskim, silnym uderzeniem z kilkunastu metrów.

2:0 Messi 61' Barcelona

3:0 Digne 64' Barcelona

Kiedy zdawało się, że Barca dowiezie to zwycięstwo do samego końca, Olympiakos, który przez cały mecz nie oddał ani jednego celnego strzału, w 90. minucie strzelił honorowego gola. Na listę strzelców wpisał się autor samobójczego trafienia, Dimitrios Nikolaou, który najwyżej wyskoczył do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

3:1 Nikolaou Olympiakos

Tagi: fc barcelona, leo messi, liga mistrzów, Lucas Digne, Olympiakos Pireus, Relacja