Javier Alberola Rojas

Leganes triumfuje na Wyspach Kanaryjskich

Relacje Cezary Kawecki @24.09.2017 | Przeczytano 61 razy

Dotyczy: Claudio Beauvue, Javi Eraso, Las Palmas, Leganés

Pomimo dobrej formy w ostatnich dniach, Las Palmas nie dało rady Leganes, które wygrało na wyjeździe 2:0.

Po pierwszej połowie, niewątpliwie należącej do jednej z najnudniejszych w tym sezonie ligowym, zawodnicy od początku drugiej połowy wzięli się do pracy. Bardzo szybko do konkretów przeszli podopieczni Asiera Garitano, którzy wyszli na prowadzenie w 47. minucie - po asyście Alexandra Szymanowskiego, swoją debiutancką bramkę w koszulce Leganes strzelił wypożyczony z Celty Vigo Claudio Beauvue.

Przez długie minuty Las Palmas nie potrafił sforsować dobrze spisującej się defensywy gości i kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się wynikiem 1:0, w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry Leganes podwyższyło prowadzenie. Ponownie po asyście Szymanowskiego do siatki trafił Javier Eraso.

Porażka podopiecznych Manolo Marqueza zepchnęła ich na niską, 15. pozycję w tabeli. Leganes natomiast zanotowało duży wzrost, przesuwając się na 6. lokatę.

Tagi: Claudio Beauvue, Javier Eraso, LaLiga, Las Palmas, Leganes, Relacja