Levante bije na głowę Real Sociedad

Relacje Cezary Kawecki @21.09.2017 | Przeczytano 296 razy

Dotyczy: Chema, José Luis Morales, Enis Bardhi, Levante, Real Sociedad

Źródło: twitter.com

W meczu zamykającym zmagania w piątej kolejce LaLiga Santander, ekipa Levante dość niespodziewanie pokonała faworyzowany Real Sociedad 3:0.

Starcie to było nazywane jednym z najciekawszych w piątej kolejce - beniaminek LaLiga, ekipa Levante mocno zaskakiwała swoją dobrą grą i brakiem porażki w czterech pierwszych spotkaniach, zaś Real Sociedad, poza spotkaniem z Realem Madryt, był największą rewelacją tego sezonu.

Od pierwszych minut zdecydowaną przewagę osiągnęli gospodarze. Dużą aktywnością, co nie jest nowością, wykazywał się Jose Luis Morales, który okazał się bohaterem akcji z końcówki pierwszej połowy. Wówczas hiszpański skrzydłowy dośrodkował przed pole karne do środkowego obrońcy, Chemy, a ten kapitalnym wolejem pokonał bezradnego Geronimo Rulliego.

1:0 Chema 45' Levante

Po przerwie ponownie to Levante było stroną wyraźnie przeważającą, na tle wyraźnie słabiej dysponowanych graczy Realu Sociedad. Na kwadrans przed końcem meczu było 2:0 - po głupim faulu Alvaro Odriozoli we własnym polu karnym, jedenastkę na gola z dość sporym szczęściem zamienił Jose Luis Morales.

2:0 Morales [karny] 75' Levante

Dzieło zniszczenia zostało ustanowione w 89. minucie. Wówczas młody Macedończyk, Enis Bardhi popisał się kolejnym pięknym golem w tym meczu, ustalając rezultat na 3:0 po bardzo ładnym uderzeniu z rzutu wolnego.

3:0 Bardhi 89' Levante

Po tym zwycięstwie ekipa Levante przesunęła się na wysokie, piąte miejsce w tabeli. Real Sociedad plasuje się o pozycję niżej.

Tagi: Chema, Enis Bardhi, Jose Luis Morales, LaLiga, levante, Real Sociedad, Relacja