Relacje Cezary Kawecki @21.09.2017 | Przeczytano 62 razy

Dotyczy: Villarreal, Espanyol

Źródło: marca.com

W pierwszym czwartkowym spotkaniu 5. kolejki LaLiga Santander, podopieczni Frana Escriby bezbramkowo zremisowali na własnym stadionie z Espanyolem.

Po dwóch kolejnych ligowych zwycięstwach, ekipa Żółtej Łodzi Podwodnej miała nadzieję na przedłużenie tej passy wobec drużyny z Katalonii, która nie mogła zanotować początku sezonu do udanych. W czterech meczach zawodnicy Quique Floresa zdobyli zaledwie cztery punkty, choć przed tygodniem pokazali się z dobrej strony w wygranym 2:1 starciu z Celtą Vigo.

Od początku spotkania to Espanyol tworzył sobie groźniejsze okazje za sprawą Leo Baptistao i Jose Jurado, ale w ósmej minucie to gospodarze trafili do siatki. W sytuacji tej arbiter dopatrzył się jednak faulu Rodriego Hernandeza na bramkarzu Katalończyków. Groźnie zrobiło się dopiero pod koniec pierwszej połowy - dwie znakomite okazje bramkowe mieli odpowiednio Cedric Bakambu i Samu Castillejo, ale w obu lepszy okazał się Pau Lopez.

Po przerwie mecz stał na wyrównanym poziomie, ale ponownie to Espanyol był bardziej konkretny w ofensywie. Bohaterem Villarreal był Mariano Barbosa, który dwukrotnie uratował swój zespół po uderzeniach Gerarda Moreno. Ostatecznie żadna ze stron nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Po tym remisie podopieczni Frana Escriby osiedlili się na 8. miejscu w tabeli, natomiast Espanyol w dalszym ciągu plasuje się na 16. lokacie.