Bukmacher Fortuna przygotował darmowe 20 PLN. Sprawdź i odbierz bonus!

Real Sociedad gromi, Villarreal i Athletic na remis

Liga Europy Cezary Kawecki @20.10.2017 | Przeczytano 159 razy

We wczorajszej serii meczów w fazie grupowej Ligi Europy, Real Sociedad zaprezentował swoją siłę w Macedonii, natomiast Athletic Bilbao i Villarreal podzieliły się punktami z rywalami.

Drużyna z Kraju Basków udała się na wyjazd do odległej Szwecji, gdzie mierzyła się z zaskakująca dobrze sobie radzącą do tej pory ekipą Östersunds. Po kwadransie Athletic prowadził dzięki bramce Aritza Aduriza, ale po przerwie szybko stracił dwie bramki. Jeden punkt uratował Inaki Williams, który trafił do siatki na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry.

Powrót do wysokiej formy z początku sezonu zaprezentował Real Sociedad, który rozbił w pył macedoński Vardar Skopje. Kapitalny występ zanotował Willian Jose, którzy aż cztery razi wpisywał się na listę strzelców. Dwa kolejne trafienia dołożyli Mikel Oyarzabal i Alberto de la Bella.

Jako jedyni spośród hiszpańskich zespołów zawodnicy Villarreal rozgrywali wczoraj mecz na własnym stadionie. Rezultat starcia ze Slavią Praga rozstrzygnął się w pierwszej połowie - po 30. minutach Czesi prowadzili 2:0 po bramkach dobrze znanego polskim kibicom Tomasa Necida i Danny'ego, ale tuż przed przerwą do wyrównania doprowadzili Manu Trigueros i Carlos Bacca.

Östersunds Östersunds 2:2 Athletic Bilbao Ath. Bilbao

0:1 Aduriz 14'