Athletic pobił swój rekord

Athletic Bilbao Cezary Kawecki @17.09.2017 | Przeczytano 56 razy

Dotyczy: Las Palmas vs Athletic Club [17.09.2017], Athletic Club

Źródło: marca.com

Pomimo porażki, podopieczni Jose Angela Zigandy w pojedynku z Las Palmas pobili swój rekord ilości minut bez straconej bramki w LaLiga.

Drużyna z Kraju Basków pobiła klubowy rekord pod względem ilości kolejnych minut w LaLiga bez straconej bramki. Do momentu strzelenia zwycięskiego gola przez Loica Remy'ego w 87. minucie starcia z Las Palmas, Athletic grał na zero z tyłu przez 357 minut od początku ligowej kampanii 2017/18.

Poprzedni rekord został pobity w 1988 roku i wynosił.. zaledwie dwie minuty mniej (355 minut). Jak na złość, pobicie tego osiągnięcia zbiegło się z pierwszą porażką Athletiku w sezonie.

Baskowie potrafili zachować czyste konto w pojedynkach z Getafe (0:0) i Eibar (1:0), za co odpowiedzialny był Kepa Arrizabalaga, a ponadto Iago Herrerin nie dał się pokonać w starciu z Gironą (2:0).

Tagi: Athletic Bilbao, Athletic Club, historia, LaLiga, Las Palmas, statystyki